Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

Fontosnak tartjuk a környezeti nevelést, hogy a tanulók megismerkedjenek a növénytermesztés menetével, módjával. A 4. b osztály részt vesz a Skanzen Iskolakert Programjában, ahol az igényesen kialakított iskolakertekben a gyerekek rengeteget tanulhatnak a növények termesztéséről, fejlődésükről. 

A Skanzenhez sétálva a természetben járva, dimbes-dombos területeken haladva jutunk el. Fontos a terepi megfigyelés. A kertészkedés során olyan saját élményekben lehet részünk, amiket könyvekből nem tudunk megszerezni. Érzékszerveinkre hat a természet közelsége. Most gyomláltunk, paradicsom, és zeller palántákat ültettünk. Az elvetetett borsó, uborka, retek is szépen fejlődik. Élmény látni a növények fejlődését, növekedését. 3-4 hét múlva ismét megyünk! Sümeghy-Flandorffer Mária 4.b

Szeretettel meghívjuk

a Püspökmajor tanösvény tábláinak avató ünnepségére

2025. május 17-én, szombaton 8:30-ra.

              Helyszín: Püspökmajor-forrás

A táblák elkészítését és az avatási műsort a Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola 4.b osztálya adja. Köszönjük az osztály szülői közösségének támogatását is, hogy a tanösvény megújulhatott!

Esőnap: 2025. 05.22. 11 órakor

Május 6-án megrendezésre került az 1. évfolyam „Nagyot mondó” mesélő versenye. A kisdiákok alaposan felkészültek és bátran, színesen adták elő meséjüket.

Bővebben...

2025. április 29-én a nagyszünetben mi is megünnepeltük a tánc világnapját. 

 

Régi hagyományainkhoz híven idén is megtartottuk napközis tavaszi fesztiválunkat. Ezt minden évben igyekszünk valamilyen tavaszi néphagyományhoz, ünnephez kötni. Most a Szent György naphoz terveztük programunkat.

Bővebben...

Így emlékeztünk mi a költészet napjára:

Április 11-én a költészet napján iskolánk vendége volt Weiner Sennyey Tibor József Attila-díjas szentendrei költő. 

Bővebben...

Iskolánktól 8 kilométerre gyalog van egy csodás hely: Dömörkapu. Húzzatok gumicsizmát, és egy esős napon a tavaszi szünetben menjetek foltos szalamandrát keresni.

Bővebben...

Az idén is megrendezte az Izbégi iskola a Fenntarthatósági Témahét keretében a kistérség iskoláinak a Környezetvédelmi Konferenciát.

Iskolánkból a hatodik, hetedik és nyolcadik évfolyamról is voltak csapatok, az előadások az országos program kiemelt témáihoz kapcsolódtak:

Szelektív hulladékgyűjtés- Molnár Hanga és Vaszkó Boglárka (6.d)

Zöld energia - Dénes Péter (7.b)

Fenntartható fogyasztás - Forstner Petra, Nagy Lili, Zsinkó Viktória, Dévényi Csenge, Héjjas Eszter, Nagy Maja, Nemes Manyi, Radványi Kira, Takács Lola, Zsinkó Laura (7.b)

Mesterséges intelligencia- Füleki Boldizsár és Jekler Bendegúz (8.c)

 

Öröm volt látni, hogy ezen a délelőttön megvalósult a program célja. Minden előadás tükrözte a gyerekek pozitív gondolkodását és a környezeti problémák iránti érzékenységét.

 

Herczeg Lídia

Több mint 20 éves testvériskola kapcsolatot ápolunk Erdély (Háromszék) a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnáziummal. Évente felváltva utazunk egymáshoz. Idén a Barcsay iskola utazik Erdélybe, (800 km) Kézdivásárhelyre.  Célunk, hogy megtapasztalják a gyerekek a közösség építő erejét, a hazaszeretet, az összetartozás érzésének erősítésével, élményszerű ismeretet szerezzenek. A program során viselkedéskultúrájuk fejlődik, elfogadóbbak lesznek egymás kultúrája iránt, ápolják közös gyökereinkből adódó hagyományainkat. Júliusban utaztunk 2024. 07. 8-13. Mizsányiné Kovács Judit, és Sümeghy-Flandorffer Mária pedagógusok szervezésében és kíséretében. Ellátogattunk a Vargyas völgyébe, Olasztelekre Nagy György kovácsmester műhelyébe. Részt vettünk múzeumpedagógiai foglalkozáson, Vetró András szobrászművész műtermében. Megtekintettük a felsőcsernátoni Haszmann Pál Múzeumot, kürtös kalácsot sütöttünk a Malomkertben és bevettük Ika várát. Sepsiszentgyörgyön a Székelyföldi Vadászati Múzeumot látogattuk meg, aztán a Rétyi Nyír természetvédelmi területen tettük egy nagy túrát. A külhoni magyarság közötti kapcsolatok erősítése, „Határon túli kirándulás támogatása” tárgyában nyújtottunk be 2.000.000 Ft támogatási igényt a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának, a Bethlen Gábor Alap felett rendelkező Bizottság kérelmünket pozitívan bírálta el. A megítélt támogatás Magyarország Kormányának finanszírozásával valósult meg.

Utazásunkról videó anyag is készült itt tekinthető meg:

https://drive.google.com/file/d/1TouXdEKWk7w1KdVT3_401K8lqMWfwwAc/view?usp=sharing