Back To Top


Idén is megrendezésre került a második évfolyamon a „Nagyot mondó” mesélő verseny, melyen minden osztály képviseltette magát. A megmérettetésre a mesélni szerető, szépen ejtő, színesen hangsúlyozó diákokat vártuk. Az eseménynek stílusosan az iskola könyvtára adott helyet. Az esemény nívóját emelte, hogy minden diák alaposan felkészülve, biztos szövegtudással érkezett. Idén is - a hagyományhoz híven – minden versenyző hozhatott egy „barát-vendéget” magával, aki jelenlétével csillapíthatta társa izgalmát, és végig hallgathatta a sok, vidám mesét. A versenyen a kisdiákok gyémánt, arany és ezüst minősítést érhettek el. A sok kedves mesélő közül kiemelten gratulálunk Szabó Alinának (2.a) Várhegyi-Tamás Larának (2.a) és Jamrik Bendegúznak (2.c) a gyémánt fokozatot elért előadásért!
Jövőre is nagy szeretettel várunk vissza minden versenyzőt!
Borbényiné Mócsai Ágnes
szervező


Idén mi 3.a-sok Aletta nénivel és Niki nénivel nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy megismerjük a #másfélfokoséletmód alapjait. Szeretnék tenni Földünkért, egy élhető, biztonságos jövőért. Túl azon a sok-sok elméleten, amit már mindenki ismer, egyéb izgalmakra is vágyunk. Így jött az ötlet, hogy 2026. május 9-én telekocsikkal egész Lengyeltótiig utazzunk. Ott ehető növényekkel ismerkedtünk a mezőn, megtanultunk fermentálni, s 80-an (!) egy teljes napot jókedvben, szeretetben eltöltöttünk. A bátrak utána a Balatonban is megmártóztak! Felejthetetlen élmény marad!
Az 1. b osztály kis tanulóival március 20-án, egy szép tavaszi délután kesztyűt és zsákot ragadtunk a kezünkbe, és felkerestük az iskolánkhoz közeli Szmolnica- árkot, hogy az árokban húzódó tanösvény környékén összegyűjtsük az eldobott szemetet. 25 zsákkal szedett össze a lelkes csipet-csapat! Szülők is csatlakoztak hozzánk, így a nehezebb és veszélyesebb feladatokban számíthattunk a segítségükre. Köszönjük a Városi Szolgáltatónak, hogy a szemét elszállítását rugalmasan megoldotta. Örömünkre szolgál, hogy a Föld napja alkalmából többen is egy szép természeti környezetben tudnak kirándulni, és rengeteg kis növény tudott előbújni a földből akadálymentesen. Számunkra nagyon jó érzés, hogy kis tanulóink nyitottak a természet megóvására, megszépítésére. Remélem még sokáig megőrizzük ilyen szépnek a Kő-hegy lábánál található tanösvényt, hogy jó érzéssel túrázhassunk benne. Mindenkinek boldog Föld napját kívánunk!
Sümeghy-Flandorffer Mária és Mizsányiné Kovács Judit



A 2026-os szentendrei területi versmondó versenyen iskolánk nagyon szépen teljesített, noha a zsűri szerint idén hangsúlyozottan erős mezőny gyűlt össze a felső tagozaton. A versek kortárs költők tollából a gyerekekről a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóltak. A tartalmi sokszínűség mellett - voltak mulatságosak, ironikusak, meghatóan mélyek - mindegyik igaz és elgondolkodtató volt a maga nemében. A verseny kellemesen családias hangulatban telt, mert noha a versenyzőkben ott van az egészséges izgalom, őszinte öröm évről évre találkozni a környező iskolákból jövő ismerős kollégákkal, gyerekekkel, s bizony régi tanulóinkkal is, és együtt élvezni - az idén a zsűri szerint is - jól kiválasztott verseket.




Beiratkozás általános iskolába:
Kedves Szülők!
Az alábbi dokumentumokat kérjük, hogy kinyomtatva, kitöltve hozzák magukkal a beiratkozáskor!
Köszönjük!
Márciusban a nyolcadikosok színházba mentek. 23-án és 24-én a végzős diákok megtekintették a Kolibri Pinceszínház legújabb darabját, Örkény István Egyperces novelláiból készült előadását. Az egyperces novellák a beavatószínház módszereivel elevenedtek meg előttünk, az iskolai tananyaghoz kapcsolódó groteszk irodalmi csemegeként. A fanyar humorú novellák egy letűnt világot elevenítettek meg a színpadon. Kivétel nélkül jellemezte őket a humor, az abszurd ábrázolásmód. Mindeközben lehetőség nyílt arra is, hogy a 21. század aktuális problémáival is szembenézhessünk. A 8.e osztály pedig a Magyar Színházban nézte meg a Legyetek jók, ha tudtok című darabot.



Március 27-29-e között Kisújszálláson rendezték meg a Szép Magyar Beszéd verseny idei fordulóját. Az a megtiszteltetés ért, hogy Német Raul 8.d osztályos tanulóval részt vehettem ezen a rangos eseményen. A verseny hagyományosan 3 napos volt, ami tartalmazta a kétfordulós megmérettetést, valamint a város nevezetességeinek megtekintését, az esti zenés irodalmi estet, díszvacsorát. Rault a szülei is elkísérték a versenyre. 63 szereplő remek előadását hallhattuk a Városháza dísztermében. Igazán színvonalas és nagyszerű programsorozatban volt részünk. Raul végül bronz minősítéssel zárta a napot. Hálásak vagyunk, hogy egy barcsays diák eljuthatott erre az országos eseményre. Reméljük, hogy a sikerei a középiskolájában is folytatódnak!
Cservenkáné Pálfi Zsuzsanna - magyartanár






"Versek rólunk" címmel hirdette meg a Pest Megyei Könyvtár az idei versmondó versenyét, melyre kortárs költők műveivel lehetett jelentkezni. Hagyományainkhoz híven március végén rendeztük meg az iskolai fordulót. Idén először csak külsős zsűritagok döntöttek arról, hogy ki szaval a legszebben. Jánosi Ferenc költő, színész, Pápai Péter Mátyás matematika-és drámatanár, valamint Benkovics Zita a Pomázi Városi Könyvtár könyvtárvezetője a következő sorrend mellett tette le voksát:
1-2. évfolyam:
I. Puppán Martin 2.d
II: Jamrik Bendegúz 2.c
III. Alsop Liliána 1.a
különdíjas: Budaházi Noel Bence 2.a
3-4. évfolyam:
I. Levák Zsófia 4.d
II. Kalcso Zsófia 4.b
III. Pósz Bodza 4.c
különdíjas: Sverteczki Soares Bianka 4.d
5-6. évfolyam:
I. Bodoki József 5.e
II. Szondi Boglárka 5.a
III. Szabó Ajsa 6.d
különdíjas: Jebelóczky Emma 6.d
7-8. évfolyam:
I. Halmai Mátyás 8.b
II. Ódor Sára 7.d
III. Juhász Milán 7.b
Különdíjas: Zimmer Tamás 8.b
Gratulálunk a helyezetteknek és a felkészítő tanáraiknak!




|
Március 10-én megtartottuk a Meseíró versenyt a felső tagozatosoknak.
Az 5.-6. évfolyamosok (15-en) egy veszélyben lévő állatról,
a 7.-8. osztályosok ( 5-en) a kamaszkor kihívásairól írtak mesét/novellát úgy,
hogy 3-3 aznap délután megadott szót be kellett építeniük a szövegükbe.
A nyertes munkákat továbbküldjük az izbégi Mesepatak 2026-os versenyre.
|