Back To Top
Szentendre Önkormányzata az idei tanévben ismét megrendezte a szokásos három fordulós helytörténeti vetélkedőjét.
Iskolánk öt fős csapatot delegált a versenyre a 7. d osztályból.
Az első fordulóban Barcsay Jenő élete és munkássága kapcsán mérettettek meg a diákok. A második fordulóban környezetvédelem volt a téma. A harmadik fordulón pedig a tavalyi Jókai bicentenáriumhoz kapcsolódó Rab Ráby-kiállítás és a Szentendrén élő szerb közösség története volt a középpontban.
Diákjaink sok munkát és energiát fektettek a felkészülésbe és az előkelő 3. helyet érték el a vetélkedő során. Tanulóink felkészültségükkel, együttműködésükkel és lelkesedésükkel méltón képviselték iskolánkat. Gratulálok a szép eredményhez!
Dsupinné Stampf Brigitta (osztályfőnök)


A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Tehetség Központ idén is „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjbanrészesítette a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembereket.
Abban az örömben lehet részünk, hogy Herczeg Katalin, iskolánk informatika- és matematikatanára 2026. márc. 19-én a Vigadóban vehette át ezt a díjat.
December 5-én délután tartottuk a Szépkiejtési verseny iskolai fordulóját. Idén is remekebbnél remekebb előadásokat hallhattunk a felső tagozatos diákjainktól.
Az 5-6. évfolyamosok 14 fővel, míg a 7-8. évfoloyamosok 6 fővel vettek részt a versenyen. A következő eredmények születtek:
5-6. évfolyam: I. helyezett Choma Lara Borbála (5.c), II. helyezett Bodoki József (5.e), III. helyezett Váry Liza Zsófia (5.a).
7-8. évfolyam: I. helyezett Német Raul (8.d), II. helyezett Halmai Mátyás (8.b), III. helyezett Forstner Petra (8.b).
Az első és második helyezettek indulnak a pomázi területi fordulón, melyet 2026 februárjában tartanak.
Gratulálunk az eredményekhez!







Kilencedik alkalommal adták át a Gránit Oroszlán Példakép Díjakat, a Férfiak Világnapja előestéjén, november 18-án. A Férfiak Klubja által szervezett ünnepélyes gála idén is megtöltötte az Eiffel Műhelyház lenyűgöző falait motiváló történetekkel, megható pillanatokkal és azzal az üzenettel, amelyre ma talán minden eddiginél nagyobb szükség van: a férfi példakép érték. A rangos elismerést azok a férfiak vehetik át, akik életükkel, hivatásukkal és közösségi felelősségvállalásukkal követendő mintát mutatnak.

2025. október 10-én iskolánkban is megrendezésre került a Bolyai matematika csapatverseny, ahol 26 csapat 94 fővel vett részt. Tanulóink nagyon szép eredményeket értek el.
A 2.b osztályból 7 tanuló nevezett be tavaly év végén országos nyári olvasóversenyre.
A könyv címe és szerzője, amit ki kellett olvassanak: Nyulász Péter: Aranytolvaj a pályán.
Ehhez kellett feladatokat megoldaniuk.
A 7 tanulóból 3 fő kapott oklevelet:
Hermann Maja 9. hely
Nagy Edvin László 10. hely
Tóth Deli 13. hely
Felkészítő tanár: Pálfi Ágnes
Szívből gratulánunk!

Iskolánk Alapítványa a Barcsay Alapítvány, 800. 000 Ft támogatást nyert a Pro Filii Alapítványtól SNI-s és BTMN-es gyerekek részére mozgásfejlesztő eszközök beszerzésére.
Kiemelkedően eredményes évet zárunk
a reál tárgyak országos szervezésű versenyei terén


Iskolánk kiváló pedagógusa, Gallai Aletta tanárnő pedagógusnap alkalmából kiemelkedő szakmai munkásságának elismeréseként Szentendre Város Pedagógiai Díjban részesült.
