Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

Elekfy Szófia 2.a osztályos tanuló díjat nyert a Zenevarázslat rajzpályázatán.
Gratulálunk szép rajzáért és helyezéséért.
2026. március 12-én, Gergely napján, gergelyjárás keretében iskolába csalogattuk a leendő iskolásokat.
A 2.a osztály tanulói az ünnephez méltó előadással készültek.
A sok gyakorlásnak mosolygós ovis arcok és finomságok voltak a jutalom.
Köszönjük a Püspökmajori és a Szivárvány Tagóvodának a meghívást, Aranyos Ágotának a felkészítést.

A 2.a, azaz a Mókusosztály idén kiszebáb égetéssel, és az ezt kísérő énekszóval-muzsikával igyekezett messze űzni a telet február végén. Mint a képen látható a Bibircsókos Anna névre keresztelt rút banya alaposan megperzselődött, talán ennek is köszönhető a kora tavaszi napsütés. A zajkeltő eszközök egy részét maguk a gyerekek készítették, és szólaltatták meg ez alkalomból.

2026. február 25-én és 26-án tartották a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny  döntőjét, melyet digitális formában szerveztek.

Iskolánban 37 felső tagozatos diák vett részt a megmérettetésen. A verseny célja az anyanyelv értékeinek megőrzése, a tehetséggondozás. Ezen kívül a mindennapi élethez szükséges helyesírási készség fejlesztése, és a helyesírási ismeretek bővítése is kitűzött cél. Az évfolyamonként más-más feladatsor kitöltése számítógépen történt és a gyerekek elmesélése alapján érdekes, izgalmas kérdések vártak a diákokra. Izgatottan várjuk a továbbjutók névsorát! A gyerekeknek és a felkészítő tanáraiknak szívből gratulálunk!

Február 27-én a Mókusosztály elbúcsúztatta a Telet.
A padokat kitakarítottuk, majd összeírtuk, milyen programok voltak a télen.
Felköszöntöttük a Téli Születésnaposokat, a dísztasakban sütikiszúró volt, mellé ablakzselé járt.
Közös énekléssel, a meglepetés-mikrofonba, köszöntünk el az Évszaktól.
Várjuk a Tavaszt! 😊

A Nemzetközi Könyvajándék Nap világszerte egy különleges ünnep, melynek alkalmából olyan programokat szerveznek az iskolák, amivel hozzájárulnak az olvasás népszerűsítéséhez. A nap célja, hogy minden gyermek átérezze az olvasás örömét. Ezért szervezzük meg mi is minden évben a könyvajándékozást a gyerekek nagy örömére.

Az iskola galériáján 02.13-án 8 és 13 óra között lehetett könyveket csereberélni, kicsik és nagyok részvételével. Jövőre is találkozuk!

A 2.a osztály, az Éld+! Program keretében tanpályás síelésen vett részt.
Segítőink a kezdőkhöz igazították a programot, mégis jól éreztük magunkat.
Kis lejtő, hátrafelé csúszás, közepes lejtő, sífelvonó, ugrató.
Eléggé elfáradt a csapat, de élményekkel teli napot zárt.

Iskolánknak ismét lehetősége nyílt a minden évben megrendezésre kerülő Barcsay-díjátadó ünnepségen szerepelni Szentendrén a Karnevál Gastrobár és Galériában. 

Bővebben...

„Laza hét” aktívan – 1.b osztály

A laza hét, aktív délutánokkal telt az 1.b osztályban. Különféle anyagokkal dolgoztunk, különleges szép dolgok születtek a kézműves foglalkozásokon. Színes fonalkukacokat készítettünk, busó maszkot festettünk, vágunk, ragasztottunk, szalmáztunk. 

Bővebben...