Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

2022. november utolsó napján megnyitottuk hagyományos őszi BIG kiállításunkat, melynek témája a Víz volt.
A megnyitó műsort a 6.d és 4.e osztályos diákok mellett a népdalkör tagjai tartották, melyben rövid és esetenként ismerős jelenetek formájában mutatták be, hogyan jelenhet meg az életet adó víz témája az iskolai életben.
A kiállítást Varga Anna iskolánk egykori művésztanára nyitotta meg tanulóink munkáit bemutatva.
Az alsó tagozatosok olvasmányélmény alapján akváriumot készítettek és Noé bárkáját ábrázolták. Voltak, akik természetvédelmi szempontból közelítették meg a témát.
A felső tagozaton évfolyamok szerint más-más technikát alkalmazva, de egyéni tervek alapján készült alkotásokat készítettek. Az 5-6. évfolyamon gesztusfestés után vonalas rajzok kerültek a lapokra. Ezeken a munkákon a véletlennek való teret adás emlékeztet a víz szabad áramlására. A 7. osztályosok "Vízparton" címmel készítettek akvarell csendéleteket, amelyeken lényeges szerepet kap a tükröződő vízfelületA nyolcadikosok festményein Deim Pál Szentendrei festőművész képein látható motívumok jelentek meg.