Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

December 20-án ismét ellátogatott hozzánk a Fizibusz. 

Tóth Pál városunk matematika-fizika szakos tanára tartott ismét előadást iskolánkban. A program 2006-ban indult hazánkban és már több mint 1000 iskola vett részt benne. Célja az energiatakarékosság és a természettudományok népszerűsítése.

Az Elmű-Émász (Budapesti Elektromos Művek–Észak-magyarországi Áramszolgáltató) 2006-ban indította el az Energia Suli programot. Ennek keretében a mozgó fizikaszertárként működő Fizibusz már több mint ezer általános iskolába vitt el rendhagyó fizikaórát Tóth Pál szentendrei matematika- és fizikatanár vezetésével.

A 90 perces alkalmakon eddig körülbelül 200 ezer diák vett részt, a Fizibusz több mint 160 ezer kilométert tett meg. Az Elmű-Émász támogatásával működő program ingyenes, és minden évben több száz iskola pályázik rá.

 

Az eseményről további képek is megtekinthetők:

https://photos.app.goo.gl/2xx2rtYoXkkvzN499