Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

Január 23-án délután megrendeztük iskolánkban a Szép magyar beszéd anyanyelvi verseny iskolai fordulóját.

29 tanuló készült és olvasta fel a maga által választott 20. századi író regényrészletét. A 2. fordulóban pedig a kötelező szöveget adták elő a zsűrinek a diákok. Az 5-6. osztályos korcsoportban I. helyezett Érfalvy Gergő (5.a), II. helyezett Pilusin Katalin (6.a), III. helyezett Rácsay Lili (5.e) osztályos tanulók lettek. A 7-8. osztályos évfolyamnál I. helyezett lett Bácsi Lilien (8.a), II. helyezett Hegedűs-Pékó Dóra (7.b)., III. helyezett Kertes Bíbor (8.d) osztályos tanuló. Az első két helyezett képviseli iskolánkat a verseny területi fordulójóján, melyet február 8-án tartanak.

Köszönjük szépen a zsűrinek és a felkészítő tanároknak a munkát!