Tetejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

  BARCSAY ISKOLA

   Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
   2000 Szentendre, Kálvária út 18.

 

November végén került megrendezésre iskolánkban az angol/német városi versmondó verseny. Idén is szinte mindegyik szentendrei általános iskola képviseltette magát.

Nagy örömünkre a versenyzők között több olyan diák is volt, aki második, sőt harmadik alkalommal nevezett be a Barcsay által kitalált és megrendezett megmérettetésre.

 

Több kategóriában annyira szoros volt a mezőny, hogy a zsűritagok egy-egy helyezést több tanulónak is odaítéltek. Az első három helyezett mindkét nyelvből és minden évfolyamon oklevelet és idegen nyelvű könyvet kapott ajándékba – és szerencsére idén sem kellett egyik résztvevő iskolának sem üres kézzel távoznia!

 

 

 

Angol:

5. évfolyam: I. Borbély Marcell (Agy Tanoda)

                       II. Kapitány Zsófia (Agy Tanoda)

                       III. Király Lili (Agy Tanoda)

                      III. Borlay Szofia (Barcsay)

6. évfolyam: I. Czintula Dalma (Agy Tanoda)

                        II. Csapó Gréta és Tóth Szonja (Barcsay)

                        III. Ozsvárt András (Barcsay)             

                        III. Mercatali Chiara (Agy Tanoda)

7. évfolyam: I. Pollák Máté (Rákóczi)

                        II. Bende Dorka (Agy Tanoda)

                        III. Vieland Péter (Barcsay)

8. évfolyam: I. Márkus Nóra (Agy Tanoda)

                       II. Kontró Bori (Barcsay)

                       III. Gerendás Bernadett (Barcsay)

 

Német:

5. évfolyam: I. Keszler Petra (Református Gimnázium)

                       II. Szokoly Csaba (Barcsay)               

                       III. Atzél Réka (Református Gimnázium)

6. évfolyam: I. Farkas Tünde (Református Gimnázium)                    

                       II. Gérecz Botond (Szent András)

                       III. Dömötör Emma (Szent András)

                       III. Homán Gergely (Barcsay)

7. évfolyam: I. Schwender Fidél Nataniel (Barcsay)

                       I. Zeke András (Szent András)

                       II. Miksó Dóra (Templomdomb)

                       III. Benzsay Zsombor (Barcsay)

 

8. évfolyam: -

 

Még egyszer gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak is!