Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

BARCSAY ISKOLA

Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
2000 Szentendre, Kálvária út 18.

2017. április 12-én tartotta a Pest Megyei Könyvtár a városi versmondó versenyt.

Iskolánk csipet csapata 8 fővel és több kísérő tanárral érkezett a helyszínre. Végig izgultunk a 4 kategória 2-2 barcsays diákjának előadása közben, drukkoltunk, hogy ne izguljanak, a szövegekben ne legyen megakadás, hogy hangosan, érthetően, mosolyogva és bátran álljanak ki a háromtagú zsűri elé. Idén Frajt Edit színművésznő, Szarvas Rita magyartanár, Nagy Eszter bábszínész alkották a zsűrit. Diákjaink nagyon szépen szerepeltek. A III. kategóriában (5-6. évfolyam) Vieland Anna (6.c) különdíjat kapott. A IV. kategóriában kimagasló barcsays sikerek születtek: Kiss Bálint (8.d) I. helyezést, Völgyesi Anna Sára (7.d) II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Szebelédi Rita és Huba Lilla voltak. Gratulálunk!